vzz
13 مرداد 1401 - 10:11

بیانیه حزب الله لبنان در دومین سالروز انفجار بندر بیروت

حزب الله لبنان در دومین سالروز انفجار بندر بیروت بیانیه ای صادر، و بر ضرورت تحقیق عادلانه و شفاف درباره این فاجعه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، حزب الله لبنان در دومین سالروز انفجار بندر بیروت بیانیه ای صادر کرد.

خبرگزاری مهردر این بیانیه آمده است: در دومین سالروز فاجعه چهارم آگوست قرار داریم؛ این فاجعه ملی بزرگی که لبنان و ملتش را هدف قرار داد و هنوز هم لبنان و لبنانی ها از تبعات و آثار آن در همه سطوح رنج می برند.

حزب الله لبنان در بیانیه خود آورده است: در این مناسب دردناک همدردی شدید خود را با خانواده جانباختگان اعم از مسیحی و مسلمان لبنانی و غیرلبنانی ابراز می داریم.

در بیانیه حزب الله آمده است: طی دو سال گذشته شاهد موجی از هجمه های سیاسی و رسانه ای گسترده و اتهامات ناروا و اقدامات تحریک آمیزی که می رفت که امنیت و ثبات لبنان را نشانه برود به ویژه پس از حوادث خونین در منطقه الطیونه که اگر تلاش بزرگ ما برای خفه کردن فتنه در نطفه و بستن راه به سوی تلاش کنندگان برای ایجاد جنگ داخلی نبود، شرایط بسیار خطرناکی رقم می خورد.

حزب الله لبنان در بیانیه خود تاکید کرد: ما بر موضع اصولی و ثابت خود در قبال این موضوع که از ابتدا اعلام کرده ایم، تاکید داریم و آن تحقیق شفاف و عادلانه طبق اصول قانونی و رعایت استانداردها بدون بهره برداری سیاسی و اقدامات تحریک آمیز طایفه ای است. فقط عدالت است که اطمیان بخش و مرهمی بر زخم و ثبیت کننده ثبات داخلی است.

حزب الله لبنان در بیانیه خود خواستار گفتگوی آرام و اقدام مشترک به منظور عبور از بحران خطرناکی شد که لبنان با آن دست و پنجه نرم می کند.

بندر بیروت در ۴ اوت ۲۰۲۰، شاهد انفجاری بزرگ بود که بیش از ۲۰۰ کشته و ۶۵۰۰ زخمی برجای گذاشته و خسارات گسترده‌ای را به این تاسیسات بندری و مناطق نزدیک به آن وارد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 531351