vzz
02 اسفند 1401 - 14:57

کمک ۲۰۰ میلیون تومانی قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع) مازندران به مردم زلزله زده خوی

قریب به ۲۰۰ میلیون تومان توسط قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع) استان مازندران به مردم زلزله زده خوی کمک شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، با اعلام خبر وقوع زلزله و بحران به وجود آمده ناشی از آن در شهرستان ۴۰۰ هزار نفری خوی که مشمول آن به وسعت بخش‌های شهری و ۹۲ روستای آن بوده است، قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع) بر اساس رسالت خویش جهت یاری هموطنان زلزله زده تاکنون در سه مرحله وارد میدان شده است.

بر اساس این گزارش، در ابتدا قرارگاه با استفاده از ظرفیت اعتماد مردمی با جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی به ارزش بیش از ۹۰ میلیون تومان شامل اقلام ضروری، اعم از پتو، بخاری، پوشاک، پوشک بچه، برنج و ... و ارسال فوری آن به خوی و توزیع آن توسط رابطان معتمد در مرحله‌ی نخست خدمت‌رسانی گامی شایسته برداشت.
در ادامه با همان محوریت، اما با رویکردی دیگری با جمع‌آوری کمک‌های نقدی قریب به ۱۰۰ میلیون تومان و اعزام نیرو به مناطق زلزله‌زده جهت بررسی، شناسایی و انجام ماموریت محوله که با توجه به اولویت‌یابی و نیاز میدان حادثه، در مرحله دوم خدمت، آن ماموریت تجهیز و تعمیر خانه‌های آسیب دیده نیازمندان با تهیه مصالح ساختمانی مورد نیاز و همچنین به کار گیری عوامل ساخت آن بوده است که به اذعان مراجع و مسؤولان ارشد و ... شهرستان مذکور، این حرکت جهادی، اقدامی موثر و بجا در عرصه‌ی امداد به زلزله زدگان قلمداد شده است.

 

به همین منظور و از باب نظارت بر اجرای مراحل ساخت و ساز خانه‌های مورد نظر، که تعداد آن‌ها بیش از ۲۰ منزل مسکونی است، قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع)، پیگیری‌های مستمر حضوری توسط رابطین و نمایندگان محلی و همچنین اعزام مجدد نیرو از استان به خوی و همچنین با ارتباط غیر حضوری به همراه استمرار تامین منابع مالی مورد نیاز را در سومین مرحله از خدمت خویش دنبال می‌کند.

گفتنی است؛ قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع) استان مازندران از سال ۱۳۹۵ با مرکزیت شهرستان بابلسر آغاز به کار کرده است و در ادامه با تشکیل ۱۰ شعبه در مازندران و یک شعبه در شهرستان زابل علاوه بر خدمت به ۴۰۰ خانواده از مستضعفین تحت حمایت در تمام بحران‌های ملی اعم از سیل، زلزله، خشکسالی، کرونا و... حضوری جدی و موثر داشته است.

پایان پیام/۸۶۰۴۱/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1048270